Cupra Leon 2.0 TDI Teknik özellikler
(2023 - 2024) - Üretim Yılı 2023, 2024Anahtar özellikleri
1968 cm3
150 PS / 110 kW
340 Nm
212 km/h
4.6 L/100 km
61 MPG UK
|
|
| Nesil : | Leon - 2020 New Model |
| Kasa tipi : | Hatchback |
| Kapı sayısı : | 5 kapılıdır |
|
|
| Motor : | Sıralı 4 |
| Motor kodu : | DTT |
| Yakıt Tipi : | Dizel |
| Yakıt Sistemi : | Direct Injection |
| Motor pozisyonu : | Trasnvers |
| Motor pozisyonu : | Önde motor |
| Silindir hacmi : | 120.1 cu-in / 1968 cm3 |
| Silindir çapı x Silindir içi vuruş : |
3.19 x 3.76 inç 81.0 x 95.5 mm |
| Valf sayısı : | 16 valf |
| Türbin : | Turbo Intercooler |
| Sıkıştırma Oranı : | 16 |
| Maksimum beygir gücü : |
148 HP / 150 PS / 110 kW @ 3250 dev/dk |
| Maksimum tork : |
250 lb-ft / 340 Nm @ 1600 dev/dk |
| Çekiş : | FWD |
| şanzıman : |
6 vites Manual
|
|
|
| Yakıt tüketimi - Düşük WLTP: |
40 MPG 5.9 L/100 km 48 MPG UK |
| Yakıt tüketimi - Orta WLTP: |
55 MPG 4.3 L/100 km 66 MPG UK |
| Yakıt tüketimi - Yüksek WLTP: |
60 MPG 3.9 L/100 km 72 MPG UK |
| Yakıt tüketimi - Çok Yüksek WLTP: |
49 MPG 4.8 L/100 km 59 MPG UK |
| Yakıt tüketimi - Karma koşullarda WLTP: |
51 MPG 4.6 L/100 km 61 MPG UK |
| Menzil (WLTP): | 675 miles / 1086 km |
| Depo hacmi / Yakıt Tankı / Deposu kapasite : |
13.2 gallons 50 L 11 UK gallons |
| Co2 Emisyonu(gr/km) WLTP : | 119 g/km (Cupra) |
| Emisyon Standardı : | Euro 6d - WLTP |
| Katalizör : | Particle Filter (with SCR cat.) |
|
|
| Maksimum sürat / Azami Hız : | 132 Mph / 212 km/h |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat (sn) : | 9.1 s |
|
|
| Dingil Mesafesi : | 105.63 inç / 268.3 cm |
| Uzunluk : | 173.15 inç / 439.8 cm |
| Genişlik : | 70.83 inç / 179.9 cm |
| Ayna dahil genişlik : | 78.43 inç / 199.2 cm |
| Yükseklik : | 56.77 inç / 144.2 cm |
| Ön Dingil Genişliği : | 60.47 inç / 153.6 cm |
| Arka Dingil Genişliği : | 59.45 inç / 151.0 cm |
| Yerden yükseklik : | 5.08 inç / 12.9 cm |
| Sürükleme katsayısı (Cx) : | - |
| Ağırlık : | 3208 lbs / 1455 kg |
| Ağırlık / Güç ilişki : | 9.7 kg/hp |
|
|
| Koltuk sayısı : | 5 koltuk |
| Bagaj Kapasitesi : | 13.4 cu-ft / 380 L |
| Bagaj ilk sıra : | 45.9 cu-ft / 1301 L |
|
|||
| Ön frenler : |
Hava soğutmalı diskler (- inç / - mm) |
||
| Arka frenler : |
Disk (- inç / - mm) |
||
| Ön Lastik boyutu : | 225/40 R18 | ||
| Arka Lastik boyutu : | 225/40 R18 | ||
| Dönüş açısı : | 34.4 feet / 10.5 m | ||
| Ön süspansiyon : | Independent. MacPherson. Coil Springs. | ||
| Arka süspansiyon : | Multi-link. Coil Springs. | ||
Cupra Leon 2.0 TDI ne kadar hızlı?
Cupra Leon 2.0 TDI 0-100 km/s (0-62 mph) hızına 9.1 saniyede ulaşır ve maksimum hızı 212 km/h / 132 mph'dir.
2023 Cupra Leon 2.0 TDI kaç beygir gücüne (hp) sahip?
2023 Cupra Leon 2.0 TDI 150 PS / 148 bhp / 110 kW beygir gücüne sahiptir.
Cupra Leon 2.0 TDI ne kadar ağırlığa sahip?
Cupra Leon 2.0 TDI 1455 Kg / 3208 lbs ağırlığındadır.
Cupra Leon 2.0 TDI yakıt tüketimi nedir?
Cupra Leon 2.0 TDI yakıt tüketimi 40 MPG / 5.9 L/100 km / 48 MPG UK Düşük WLTP / 55 MPG / 4.3 L/100 km / 66 MPG UK Orta WLTP / 60 MPG / 3.9 L/100 km / 72 MPG UK Yüksek WLTP / 49 MPG / 4.8 L/100 km / 59 MPG UK Çok Yüksek WLTP / 51 MPG / 4.6 L/100 km / 61 MPG UK Karma koşullarda WLTP'dir.
Cupra Leon 2.0 TDI hangi motora sahip?
Cupra Leon 2.0 TDI Sıralı 4, Dizel motoruna ve 1968 cm3 / 120.1 cu-in kapasitesine sahiptir.







