Dacia Bigster TCe 130 4x4 Teknik özellikler
(2025 - ) - Üretim Yılı 2025, 2026Anahtar özellikleri
1199 cm3
130 PS / 96 kW
230 Nm
180 km/h
6.1 L/100 km
46 MPG UK
|
|
| Kasa tipi : | SUV |
| Kapı sayısı : | 5 kapılıdır |
|
|
| Motor : | Sıralı 3 |
| Motor kodu : | H5F A6 |
| Yakıt Tipi : | Mild Benzin |
| Yakıt Sistemi : | Direct Injection |
| Motor Yağları : |
See oil information Dacia Bigster TCe 130 4x4 Yağları - Motor yağı Tüm hava: 5W30 OEM: Renault RN17 Motor yağı miktarı (filtre ile): 4.3 L |
| Motor pozisyonu : | Trasnvers |
| Motor pozisyonu : | Önde motor |
| Silindir hacmi : | 73.2 cu-in / 1199 cm3 |
| Silindir çapı x Silindir içi vuruş : |
2.97 x 3.52 inç 75.5 x 89.3 mm |
| Valf sayısı : | 12 valf |
| Türbin : | Turbo Intercooler |
| Sıkıştırma Oranı : | 10.0 |
| Maksimum beygir gücü : |
128 HP / 130 PS / 96 kW @ 4500 dev/dk |
| Maksimum tork : |
169 lb-ft / 230 Nm @ 2250 dev/dk |
| Çekiş : | AWD |
| şanzıman : |
6 vites Manual
|
|
|
| Toplam gücü : | 128 HP / 130 PS / 96 kW |
| Toplam tork : | 169 lb-ft / 230 Nm |
|
|
| Yakıt tüketimi - Düşük WLTP: |
34 MPG 6.9 L/100 km 41 MPG UK |
| Yakıt tüketimi - Orta WLTP: |
44 MPG 5.3 L/100 km 53 MPG UK |
| Yakıt tüketimi - Yüksek WLTP: |
44 MPG 5.3 L/100 km 53 MPG UK |
| Yakıt tüketimi - Çok Yüksek WLTP: |
35 MPG 6.8 L/100 km 42 MPG UK |
| Yakıt tüketimi - Karma koşullarda WLTP: |
39 MPG 6.1 L/100 km 46 MPG UK |
| Menzil (WLTP): | 560 miles / 901 km |
| Depo hacmi / Yakıt Tankı / Deposu kapasite : |
14.5 gallons 55 L 12.1 UK gallons |
| Co2 Emisyonu(gr/km) WLTP : | 137 g/km (Dacia) |
| Emisyon Standardı : | Euro 6e |
| Katalizör : | Particle Filter |
|
|
| Maksimum sürat / Azami Hız : | 112 Mph / 180 km/h |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat (sn) : | 11.2 s |
|
|
| Dingil Mesafesi : | 106.46 inç / 270.4 cm |
| Uzunluk : | 179.92 inç / 457.0 cm |
| Genişlik : | 71.38 inç / 181.3 cm |
| Ayna dahil genişlik : | 81.46 inç / 206.9 cm |
| Yükseklik : | 67.13 inç / 170.5 cm |
| Ön Dingil Genişliği : | 62.2 inç / 158.0 cm |
| Arka Dingil Genişliği : | 61.61 inç / 156.5 cm |
| Yerden yükseklik : | 8.62 inç / 21.9 cm |
| Treyler yükü : | 3307 lbs / 1500 kg |
| Sürükleme katsayısı (Cx) : | - |
| Ağırlık : | 3314 lbs / 1503 kg |
| Ağırlık / Güç ilişki : | 11.6 kg/hp |
|
|
| Koltuk sayısı : | 5 koltuk |
| Bagaj Kapasitesi : | 19.4 cu-ft / 550 L |
| Bagaj ilk sıra : | 65.4 cu-ft / 1853 L |
|
|||
| Ön frenler : |
Hava soğutmalı diskler (11.02 inç / 280 mm) |
||
| Arka frenler : |
Disk (11.02 inç / 280 mm) |
||
| Ön Lastik boyutu : | 215/60 R18 | ||
| Arka Lastik boyutu : | 215/60 R18 | ||
| Dönüş açısı : | 36.1 feet / 11.0 m | ||
| Ön süspansiyon : | Independent. MacPherson. Coil Springs. Anti-roll bar. | ||
| Arka süspansiyon : | Multi-link. Coil Springs. Anti-roll bar. | ||
Dacia Bigster TCe 130 4x4 ne kadar hızlı?
Dacia Bigster TCe 130 4x4 0-100 km/s (0-62 mph) hızına 11.2 saniyede ulaşır ve maksimum hızı 180 km/h / 112 mph'dir.
2025 Dacia Bigster TCe 130 4x4 kaç beygir gücüne (hp) sahip?
2025 Dacia Bigster TCe 130 4x4 130 PS / 128 bhp / 96 kW beygir gücüne sahiptir.
Dacia Bigster TCe 130 4x4 ne kadar ağırlığa sahip?
Dacia Bigster TCe 130 4x4 1503 Kg / 3314 lbs ağırlığındadır.
Dacia Bigster TCe 130 4x4 yakıt tüketimi nedir?
Dacia Bigster TCe 130 4x4 yakıt tüketimi 34 MPG / 6.9 L/100 km / 41 MPG UK Düşük WLTP / 44 MPG / 5.3 L/100 km / 53 MPG UK Orta WLTP / 44 MPG / 5.3 L/100 km / 53 MPG UK Yüksek WLTP / 35 MPG / 6.8 L/100 km / 42 MPG UK Çok Yüksek WLTP / 39 MPG / 6.1 L/100 km / 46 MPG UK Karma koşullarda WLTP'dir.
Dacia Bigster TCe 130 4x4 hangi motora sahip?
Dacia Bigster TCe 130 4x4 Sıralı 3, Benzin motoruna ve 1199 cm3 / 73.2 cu-in kapasitesine sahiptir.







