Buick Electra 225 4-Door Riviera Sedan 1959 Twin Turbine Teknik özellikler
(1958 - 1959) - Üretim Yılı 1958, 1959
|
|
| Nesil : | Electra 1st Gen. - 1959 New Model |
| Kasa tipi : | Sedan |
| Kapı sayısı : | 4 kapılıdır |
|
|
| Motor : | V 8 |
| Motor kodu : | GM Buick Nailhead V8 401 Wildcat |
| Yakıt Tipi : | Benzin |
| Yakıt Sistemi : | 4-barrel Carburetor |
| Motor pozisyonu : | uzunlamasına |
| Motor pozisyonu : | Önde motor |
| Silindir hacmi : | 401 cu-in / 6572 cm3 |
| Silindir çapı x Silindir içi vuruş : |
4.19 x 0.14 inç 106.4 x 3.640 mm |
| Valf sayısı : | 16 valf |
| Türbin : | Atmosferik motor |
| Sıkıştırma Oranı : | 10.5 |
| Maksimum beygir gücü : |
326 HP / 330 PS / 243 kW @ 4400 dev/dk |
| Maksimum tork : |
444 lb-ft / 603 Nm @ 2800 dev/dk |
| Çekiş : | RWD |
| şanzıman : |
2 vites Automatic
Vitesli şanzıman
Final Drive Ratio: 3.23 |
|
|
| Depo hacmi / Yakıt Tankı / Deposu kapasite : |
20.1 gallons 76 L 16.7 UK gallons |
|
|
| Maksimum sürat / Azami Hız : | - Mph / - km/h |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat (sn) : | - s |
|
|
| Dingil Mesafesi : | 126.3 inç / 320.8 cm |
| Uzunluk : | 225.39 inç / 572.5 cm |
| Genişlik : | 80.71 inç / 205.0 cm |
| Yükseklik : | 55.51 inç / 141.0 cm |
| Ön Dingil Genişliği : | 62.01 inç / 157.5 cm |
| Arka Dingil Genişliği : | 60 inç / 152.4 cm |
| Sürükleme katsayısı (Cx) : | - |
|
|
| Koltuk sayısı : | 6 koltuk |
| Bagaj Kapasitesi : | - |
|
|||
| Ön frenler : |
Davlumbaz (12.01 inç / 305 mm) |
||
| Arka frenler : |
Davlumbaz (12.01 inç / 305 mm) |
||
| Ön Lastik boyutu : | 8.00/- R15 | ||
| Arka Lastik boyutu : | 8.00/- R15 | ||
| Direksiyon sistemiydi : | Ball-bearing worm and nut | ||
| Direksiyon oranı : | 28.8 | ||
| Ön süspansiyon : | Ball-joint suspension. Coil Springs. | ||
| Arka süspansiyon : | Solid axle. track rod bar. Coil Springs. | ||
1958 Buick Electra 225 4-Door Riviera Sedan 1959 Twin Turbine kaç beygir gücüne (hp) sahip?
1958 Buick Electra 225 4-Door Riviera Sedan 1959 Twin Turbine 330 PS / 326 bhp / 243 kW beygir gücüne sahiptir.
Buick Electra 225 4-Door Riviera Sedan 1959 Twin Turbine yakıt tüketimi nedir?
Buick Electra 225 4-Door Riviera Sedan 1959 Twin Turbine yakıt tüketimi 'dir.
Buick Electra 225 4-Door Riviera Sedan 1959 Twin Turbine hangi motora sahip?
Buick Electra 225 4-Door Riviera Sedan 1959 Twin Turbine V 8, Benzin motoruna ve 6572 cm3 / 401 cu-in kapasitesine sahiptir.










