Hyundai Matrix 2001 1.8 GLS Teknik özellikler
(2001 - 2005) - Üretim Yılı 2001, 2002, 2003, 2004, 2005Anahtar özellikleri
Benzin
109.5 cu-in
1795 cm3
1795 cm3
Sıralı 4
120 HP
122 PS / 90 kW
122 PS / 90 kW
119 lb-ft
162 Nm
162 Nm
114 Mph
184 km/h
184 km/h
28 MPG
8.5 L/100 km
33 MPG UK
8.5 L/100 km
33 MPG UK
|
|
| Nesil : | Matrix - 2002 New Model |
| Kasa tipi : | MPV |
| Kapı sayısı : | 5 kapılıdır |
|
|
| Motor : | Sıralı 4 |
| Motor kodu : | G4GB |
| Yakıt Tipi : | Benzin |
| Yakıt Sistemi : | Indirect Injection. |
| Motor Yağları : |
See oil information Hyundai Matrix 2001 1.8 GLS Yağları - Motor yağı Tüm hava: 10W40 API/ACEA: API SH Motor yağı miktarı (filtre ile): 4.0 L |
| Motor pozisyonu : | Trasnvers |
| Motor pozisyonu : | Önde motor |
| Silindir hacmi : | 109.5 cu-in / 1795 cm3 |
| Silindir çapı x Silindir içi vuruş : |
3.23 x 3.35 inç 82 x 85 mm |
| Valf sayısı : | 16 valf |
| Türbin : | Atmosferik motor |
| Sıkıştırma Oranı : | 10 |
| Maksimum beygir gücü : |
120 HP / 122 PS / 90 kW @ 6000 dev/dk |
| Maksimum tork : |
119 lb-ft / 162 Nm @ 4500 dev/dk |
| Çekiş : | FWD |
| şanzıman : |
5 vites Manual
Vitesli şanzıman
1st Gear Ratio: 2nd Gear Ratio: 3rd Gear Ratio: 4th Gear Ratio: 5th Gear Ratio: |
| Debriyaj : | Dry single disc clutch |
|
|
| Yakıt tüketimi - Ortalama: |
28 MPG 8.5 L/100 km 33 MPG UK |
| Yakıt tüketimi - Şehir dışı: |
34 MPG 6.9 L/100 km 41 MPG UK |
| Yakıt tüketimi - Şehir içi: |
20 MPG 11.5 L/100 km 25 MPG UK |
| Yakıt tüketimi - Şehir içi NEDC : |
22 MPG 10.8 L/100 km 26 MPG UK |
| Yakıt tüketimi - Şehir dışı NEDC : |
35 MPG 6.7 L/100 km 42 MPG UK |
| Yakıt tüketimi - Ortalama NEDC : |
28 MPG 8.3 L/100 km 34 MPG UK |
| Menzil : | 411 miles / 662 km |
| Depo hacmi / Yakıt Tankı / Deposu kapasite : |
14.5 gallons 55 L 12.1 UK gallons |
| Co2 Emisyonu(gr/km) : | 198 g/km (Hyundai) |
| Emisyon Standardı : | Euro 4 |
| Katalizör : | Y |
|
|
| Maksimum sürat / Azami Hız : | 114 Mph / 184 km/h |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat (sn) : | 11.3 s |
|
|
| Dingil Mesafesi : | 102.36 inç / 260.0 cm |
| Uzunluk : | 158.46 inç / 402.5 cm |
| Genişlik : | 68.5 inç / 174.0 cm |
| Ayna dahil genişlik : | 77.36 inç / 196.5 cm |
| Yükseklik : | 64.37 inç / 163.5 cm |
| Ön Dingil Genişliği : | 58.46 inç / 148.5 cm |
| Arka Dingil Genişliği : | 58.46 inç / 148.5 cm |
| Treyler yükü : | 2866 lbs / 1300 kg |
| Sürükleme katsayısı (Cx) : | 0.33 |
| Ağırlık : | 2994 lbs / 1358 kg |
| Ağırlık / Güç ilişki : | 11.1 kg/hp |
|
|
| Koltuk sayısı : | 5 koltuk |
| Koltuk konfigürasyonu : | 2+3 |
| Bagaj Kapasitesi : | 12.5 cu-ft / 354 L |
| Bagaj ilk sıra : | 45.3 cu-ft / 1283 L |
| Bagaj ikinci sıra : | 12.2 cu-ft / 345 L |
|
|||
| Ön frenler : |
Hava soğutmalı diskler (- inç / - mm) |
||
| Arka frenler : |
Davlumbaz (- inç / - mm) |
||
| Ön Lastik boyutu : | 195/55 R15 | ||
| Arka Lastik boyutu : | 195/55 R15 | ||
| Dönüş açısı : | 37.1 feet / 11.3 m | ||
| Direksiyon turu : | 3.2 tur | ||
| Ön süspansiyon : | Independent. MacPherson. Coil Springs. Anti-roll bar. | ||
| Arka süspansiyon : | MacPherson. Coil Springs. Anti-roll bar. | ||





-94149d8ac2b53dfe43.jpg)



